MDP Besko zdobywa Puchary na VII Turnieju Pożarniczo-Ratowniczym!
Zwycięstwo Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Besko to wyjątkowe osiągnięcie, które wzbudza dumę w sercach lokalnej społeczności. Członkowie drużyny: Aleksander Lewicki (kapitan), Franciszek Kijowski, Hanna Czapor, Kajetan Albrycht, pod czujnym okiem nauczyciela Łukasza Pęcaka, zdobyli prestiżowe nagrody – Puchar Dyrektora ZSP Nr 1 w Krośnie i Puchar Komendanta PSP w Krośnie. Te wyróżnienia przyznano im podczas VII Turnieju Pożarniczo-Ratowniczego, który odbył się w znanej placówce edukacyjnej Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie.
Wszechstronne Umiejętności i Wiedza
Uczestnictwo w turnieju wymagało od zawodników niezwykłej wszechstronności. Każdy z nich musiał sprostać wielu wyzwaniom. Wśród zadań znalazły się m.in. test wiedzy pożarniczej oraz umiejętność rozpoznawania i obsługi sprzętu strażackiego. Dodatkowo, zmierzyli się z torem przeszkód oraz wykazali się znajomością pierwszej pomocy, resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO), postępowania w razie wypadku samochodowego, tamowania krwotoków i obsługi hydronetki.
Podziękowania i Wsparcie
Gratulacje należą się nie tylko dla samej drużyny, ale również dla opiekuna za jego nieoceniony wkład w przygotowania. Szczególne podziękowania kierowane są także do druhów Pawła Pelczara, Seweryna Krupskiego oraz Tomasza Żuchowskiego, których wsparcie i zaangażowanie miało ogromne znaczenie dla sukcesu zespołu. Ich pomoc była nieoceniona i przyczyniła się do zwycięstwa młodych strażaków.
Efekt Ciężkiej Pracy i Poświęcenia
Sukces drużyny MDP Besko jest wynikiem wielu godzin ciężkiej pracy, intensywnych treningów oraz determinacji w doskonaleniu umiejętności ratowniczych. Cała społeczność OSP Besko jest pełna dumy z osiągnięcia swoich młodych przedstawicieli. Życzymy im kolejnych sukcesów, niegasnącej pasji do strażackiego rzemiosła oraz powodzenia w przyszłych edycjach turnieju!
Źródło: facebook.com/OSPBesko

Trwa termomodernizacja remizy OSP w Mrzygłodzie
Młode gwiazdy muzyki rozbłysły w Parku Dworskim w Besku
Gmina Sanok zyska dofinansowanie na opiekę nad seniorami w programie „Opieka 75+
Młodzież odkrywa nową siedzibę strażaków w Brzozowie: Inspirująca wizyta pełna wrażeń
Nowy zarząd ZOSP RP w Zagórzu: podsumowanie zjazdu i podziękowania dla byłych liderów
Poczuj dreszczyk emocji – Dni Otwarte w OSP Besko!
Japonia w Niebieszczanach – spotkanie z pianistką Miho Kuriharą w szkole podstawowej